ИГРАЙТЕ БЛИЦ ГЕЙМ 4 - ТУК!

Новакът в английската Висша лига Кардиф Сити победи у дома с 3:2 милионната селекция на Манчестър Сити в двубой от втори кръг на първенството. Домакините, които дебютираха пред собствена публика в най-високото ниво на английския футбол, успяха да грабнат трите точки, след като губеха в резултата до 60-ата минута.

Головете за Кардиф бяха дело на Арон Гунарсон и Фрейзър Кембъл на два пъти. За "гражданите" точни бяха Един Джеко и Алваро Негредо.

След нулево първо полувреме двата тима излязоха след почивката с мисъл само за победа. Опитът на Сити помогна да поведат в резултата в 52-ата минута, когато Един Джеко препарира Дейвид Маршал с мощен удар извън наказателното поле. Домакините не се отчаяха и натиснаха сериозно.

В герой за домакините се превърна исландският национал Арон Гунарсон, който стигна най-бързо до избитата от Джо Харт топка след удар на Крейг Белами и на празна врата възстанови равенството.

"Гражданите" се хвърлиха в мощни атаки, търсейки отново път към вратата на Маршал, но пропуски направиха отново Един Джеко, Давид Силва и Кун Агуеро.

В 79-ата минута бившият футболист на градския съперник на Манчестър Юнайтед - Фрейзър Кемпбъл, направи пълен обрат. Нападателят се извиси на далечната греда, засече центриране на Питър Уитингам от корнер и направи резултата 2:1 в полза на Кардиф. В самия край на срещата ситуацията се повтори, този път огледално, като единствената разлика бе, че центрирането идваше от другата страна на вратата на Манчестър Сити. Дон Кауи центрира от корнер на далечната греда, Фрейзър Кемпбъл се извиси над покриващия го Пабло Сабалета и прати топката във вратата на "гражданите" - 3:1.

Реферът даде 6-минутно продължение, в което "гражданите" успяха да стигнат само до един гол. В 92-ата минута резервата на гостите Алваро Негредо върна надеждите на своя тим, че може да измъкне нещо от мача. Испанският национал вкара с глава първото си попадение на английска земя, засичайки с глава центриране на своя сънародник Давид Силва.

В оставащите до края на мача още четири минути добавено време гостите успяха да стигнат и до равенство, но попадението бе отменено заради засада на Серхио Агуеро, а в последните секунди и Негредо изпусна да отбележи.

АНГЛИЯ ВИСША ЛИГА, 2 КРЪГ
24.08.13
14:45 ч.
Фулъм – Арсенал 1:3
0:1 Оливие Жиру (14), 0:2 Лукас Подолски (41), 0:3 Лукас Подолски (68), 1:3 Дарън Бент (77)
24.08.13
17:00 ч.
Сток Сити – Кристъл Палас 2:1
0:1 Маруан Шамах (31), 1:1 Чарли Адам (58), 2:1 Райън Шоукрос (52)
Саутхемптън – Съндърланд 1:1
0:1 Емануеле Джакерини (3), 1:1 Хосе Фонте (88)
Кардиф – Манчестър Сити 3:2
0:1 Един Джеко (52), Арон Гунарсон (60), 2:1 Фрейзър Кембъл (79),  3:1 Фрейзър Кембъл (79), 3:2 Алваро Негредо (90+2)
Манчестър Юнайтед – Челси (Нова ТВ)
Баланс: 142 мача, 59 победи за Манчестър Юнайтед, 42 равенства, 41 победи за Челси

Заб.: Посочените баланси са само за мачовете между отборите за първенство.