Кьолн победи с 4:2 Майнц в мач от 22-ия кръг на Бундеслигата. По две попадения за "козлите" вкараха бившият нападател на Литекс Миливое Новакович и Лукас Подолски.

Германският национал откри резултата за домакините още в 3-ата минута. В 31-ата Сами Алагуи изравни за Майнц 05. Малко преди почивката Новакович отново даде преднина на Кьолн.

В 55-ата минута Подолски реализира втория си гол в мача за 3:1. Новакович направи 4:1 в 60-ата. За бившия нападател на Литекс това бе четвърти гол в последните две срещи на Кьолн в Бундеслигата, след като в миналия кръг той вкара 2 и на Байерн (Мюнхен) за победата с 3:2.

До края гостите стигнаха до още едно попадение. Вкара го резервата Петър Шлишкович в 89-ата минута. Така след днешния успех с 4:2 Кьолн изплува от зоната на изпадащите и вече е на 13-ото място с 25 точки. Майнц е на 4-ото място с 37 точки. /БЛИЦ

ГЕРМАНИЯ, БУНДЕСЛИГА - 22 КРЪГ

От 12 февруари (събота)
Байерн – Хофенхайм 4:0
1:0 Гомес (2), 2:0 Мюлер (15), 3:0 Робен (63), 4:0 Робен (81)

Шалке 04 – Фрайбург 1:0
1:0 Фарфан (49)

Щутгарт – Нюрнберг 1:4
0:1 Симонс (11), 0:2 Шийбер (28), 1:2 Функ (45+2), 1:3 Чандлър (51), 1:4 Екичи (62)

Волфсбург – Хамбургер 0:1
0:1 Петрич (33-дузпа)

Айнтрахт (Франкфурт) – Байер (Леверкузен) 0:3
0:1 Ролфес (9), 0:2 Аугусто (32), 0:3 Балич (85)

Санкт Паули – Борусия (Мьонхенгладбах) 3:1
0:1 Де Камарго (9), 1:1 Крузе (38), 2:1 Асамоа (53), 3:1 Леман (58)

Кайзерслаутерн – Борусия (Дортмунд) 1:1
0:1 Бендер (81), 1:1 Моравек (90)

От 13 февруари (неделя)

Кьолн - Майнц 4:2
1:0 Лукас Подолски (3), 1:1 Сами Алагуи (31), 2:1 Миливое Новакович (43), 3:1 Лукас Подолски (55), 4:1 Миливое Новакович (60), 4:2 Петър Шлишкович (89)

18:30 часа Вердер – Хановер (Евроспорт 2 България)
Баланс: 45 мача, 24 победи за Вердер, 12 равенства, 9 победи за Хановер

Заб.: Посочените баланси са само за мачовете между отборите в Бундеслигата.