Новара е последният отбор, който се класира в италианската Серия “А”. Във финалния плейоф за влизане в елита тимът победи с 2:0 Падова. Новара се върна в Серия “А” след пауза от 55 години. За последно отборът игра сред най-добрите през 1956 година. Попаденията за победителите отбелязаха Гонсалес в 16-ата минута и Ригони в 70-ата. Първият мач завърши 0:0, но задачата на Падова стана почти непосилна след червения картон на Сезар още в 14-ата минута.

Според регламента, головете на чужд терен не играят роля в плейофите, което означаваше, че Новара можеше да се класира дори с нулево равенство заради по-предното си място в редовния сезон.
Освен Новара, в Серия "А" от новия сезон ще играят и завършилите на първите две места в Серия “Б” Аталанта и Сиена./БЛИЦ