Новакът Новара обърна като домакин Парма с 2:1 в среща от 13-ия кръг на италианската Серия „А”.

„Дуковете” поведоха след половин час игра с автогол на Матео Сентуриони от домакините. След почивката играчите на Новара взеха инициативата и обърнаха нещата в своя полза. В 70-ата минута Ригони изведе на чудесна позиция Рафаеле Рубио, който изравни за 1:1. Осем минути по-късно пък самият Марко Ригони се разписа за 2:1 след асистенция на Мацарини. Успехът изкачи Новара на 18-о място с 10 точки, докато Парма падна до 11-а позиция с 15 пункта.

В друг мач от кръга Лече загуби у дома от Катания с 0:1 след гол Пабло Бариентос в последната 90-а минута. След поражението Лече изгуби една позиция и вече е на предпоследното 19-о място с 8 точки, докато гостите от Сицилия вече са 6-и със 17 пункта.