Арсенал срази втородивизионния немски тим Нюрнберг с 5:3 в зрелищна контрола, която се изигра в едноименния германски град на стадион „Макс-Морлок Щадион“.

Деветкратният шампион на Германия загуби преди дни от българския шампион Лудогорец с 0:3, а днес отстъпи и на "артилеристите", в чийто редици след почивката в игра влезе и новото звездно попълнение Габриел Жезус. Бразилецът блесна и с два гола в неофициалния си дебют.

Домакините откриха в 24-та минута когато точен беше Йоханес Гайс. Само две минути по-късно Нюрнберг удвои аванса си чрез Квадво Дуа след асистенция на Гайс. При резултат 2:0 завърши и първата част.

На Габриел Жезус му бяха нужни само 2 минути да отбележи първия си гол за Арсенал. В 47-та минути бразилецът вкара за 2:1, а в 54-ата резултатът изравни Мохамед Елнени. Три минути след това Кристофър Шиндлер си отбеляза автогол за 2:3.

В 63-ата минута имаше нов автогол за домакините. Тим Хандверкер отбеляза в собствената си врата и резултатът стана 4:2 в полза на „артилеристите“. Лукас Шляймер върна едно попадение  в 73-ата минута, а Габриел Жезус вкара втория си гол с червената фланелка в 75-ата минута и оформи крайния резултат.