Реал (Мадрид) победи минимално с 1:0 при визитата си на австрийския шампион Ред Бул Залцбург в приятелска среща.

Единственото попадение отбеляза новата звезда на „кралския“ клуб Еден Азар (19) с мощен шут извън наказателното поле, след като бе изпробван от треньора Зинедин Зидан като втори нападател до Карим Бензема в схема 3-5-2. Белгийският национал се разписа за първи път с екипа на „белия балет“ при шестата контрола, в която взе участие.

Домакините можеха да изравнят в 26-ата минута, когато Минамино беше оставен непокрит на няколко метра от вратата, но изстрелът му мина встрани от нея. В 39-ата минута Азар пропусна да вкара втори гол, след като се оказа сам срещу Станкович, който спаси удара му.

През втората част и двата тима имаха шансове за гол, но до нов такъв така и не се стигна. Пропуски направиха Дака за „биковете“ и Бензема и Лука Йович, появил се на мястото на Азар, за „кралете“.