ПСЖ победи с 3:1 Реал (Мадрид) в мач от турнира Интернешънъл чемпиънс къп. Шампионът на Франция спечели и втория си двубой от надпреварата, като на старта надви Интер също с 3:1. Много силен мач за парижани изигра новото попълнение Томас Мюние. Белгиецът, привлечен от Брюж, вкара два гола във вратата на Кико Касийя. Преди това точен за парижани беше и младокът Джонатан Икон, а за кралския клуб от дузпа се разписа Марсело. Това бе първа контрола от подготвителния период за Реал (Мадрид), който бе без звездата и европейски шампион Кристиано Роналдо.

Още във 2-ата минута Икон направи хубав рейд през центъра и с доста късмет мина през петима играчи на Реал, след което търкулна топката във вратата. Капитанът на ПСЖ Тиаго Силва се контузи и беше заменен от Мюние, който се превърна в звездата на мача. В 18-ата минута Ковачич от Реал (Мадрид) уцели левия страничен стълб на вратата на ПСЖ. В 35-ата минута Мюние с брилянтен удар с левия крак направи резултата 2:0.

В 40-ата минута отново Мюние бе в прегръдките на съотборниците си. Той направи двойно подаване и излезе на стрелкова позиция. Белгиецът първо опита да подаде на непокрит съотборник, но топката се върна в него и вкара за 3:0.

В края на полувремето Серж Орие игра с ръка в наказателното поле и Марсело върна един гол от дузпа.

РЕАЛ МАДРИД - ПАРИ СЕН ЖЕРМЕН 1:3
0:1 Иконт (2), 0:2 Мюние (35), 0:3 Мюние (40), 1:3 Марсело (44-дузпа)

Реал (Мадрид): Кико Касия, Марсело, Данило, Начо, Варан, Касемиро, Иско, Ковачич, Алваро Мората, Хесе, Лукас Васкес
(влезли като резерви - Диас, Линхарт, Алваро Техеро, Даниел Карвахал, Мартин Йодегор, Рубен Янес, Марко Асенсио, Маркос Йоренте, Алейш Фебас, Фернандес, Ашраф)
Треньор: Зинедин Зидан

ПСЖ: Трап, Тиаго Силва (11 - Томас Мюние), Курзава (69 - Максуел), Ориер, Кимпембе, Пасторе (46 - Стамбули), Лукас Моура (69 - Лукас Моура), Рабио (69 - Нкунку), Икон (46 - Анхел ди Мария), Калегари, Кавани (69 - Хатем Бен Арфа)
Треньор: Унай Емери