Втори с 66 точки е отборът на Хайдук Сплит, който победи Шибеник у дома в друга среща от ХХХІ кръг.  Бразилският нападател Самир даде преднина на Динамо в 10-ата минута след изпълнение на дузпа, отсъдена за нарушение срещу плеймейкъра на домакините Милан Бадел. Марио Манджукич, който пропусна няколко чисти положения през първата част, вкара шампионския гол за 2:0 малко след почивката. Вратарят на домакините Томислав Бутина бе изгонен с червен картон в 66-ата минута за нарушение извън наказателното поле, но Динамо не допусна гол във вратата си за наслада на феновете, които бяха препълнили стадион "Максимир". "Модрите" могат да направят дубъл в Хърватия на 28-и май, когато ще се играе реваншът за Купата на Хърватия срещу Хайдук. Шампионите имат преднина от 3:0 след първия мач. /БЛИЦ