Новият треньор на Байерн (Мюнхен) Нико Ковач, отнесе тежък шамар в 30-ия кръг на Бундеслигата, след като неговият Айнтрахт загуби от Байер (Леверкузен) с 1:4.

"Аспирините" започнаха добре двубоя, като поведоха в 20-ата минута, но само 3 минути по-късно Фабиан изравни - 1:1.

Това бе и всичко по интересно през първото полувреме.

През второто полувреме Леверкузен бе отборът, който търсеше победата, а първата крачка към нея дойде в 71-ата минута, когато Кевин Воланд отбеляза след подаване на Хаверц.

В 77-ата минута на срещата Воланд реализира ново попадение, като този път се възползва от хубава асистенция на Белараби.

Точката на спора бе факт в 88-ата минута, когато Воланд реализира своя хеттрик, оформяйки крайното 4:1 в полза на "аспирините.

След тази победа Леверкузен остава на четвъртото място с 51 точки, колкото и Борусия (Дортмунд), а Айнтрахт е шести с 46 пункта, като РБ (Лайпциг) и Хофенхайм са със същия брой.