Челси спечели с убедителното 4:0 домакинството си на Кристъл Палас от четвъртия кръг на Висшата лига. За тима на Франк Лампард това е втора победа в новото първенство.

"Сините" стигнаха до трите точки след силно второ полувреме, в което паднаха и четирите попадения във вратата на Кристъл Палас. Новото попълнение на Челси Бен Чилуел беляза шампионатния си дебют за тима на Лампард с гол и асистенция. 23-годишният бивш футболист на Лестър откри резултата в 50-ата минута, а в 66-ата подаде на Курт Зума, който покачи на 2:0 за домакините.

В края Челси получи две дузпи, които бяха реализирани от Жоржиньо - в 78-ата и 82-ата минута.

За "сините" това е първи мач без допуснат гол през този сезон.

Следващите два мача на Челси също са домакински - срещу Саутхемптън за Висшата лига на 17 октомври и срещу Севиля на старта на груповата фаза в Шампионска лига (20 октомври).

Челси - Кристъл Палас 4:0
1:0 Бен Чилуел (50), 2:0 Курт Зума (66), 3:0 Жоржиньо (78-дузпа), 4:0 Жоржиньо (82-дузпа)