Барселона отново се изравни по точки с Реал Мадрид след победа 4:2 като гост на Сарагоса в двубой от 27-ия кръг на Примера дивисион. Най-добрият футболист за 2009 година Лео Меси вкара три попадения (5, 66 и 78), като вторият беше след типичен слалом между бранители на съперника. Така нисичкият магьосник има вече 34 гола във всички турнири и изпревари с попадение фурията Уейн Рууни. Само за седмица Лео отбеляза цели осем гола за Барса. Ибрахимович вкара в 90-ата минута от дузпа, като преди това Сарагоса заплашително направи 2:3 след голове на Колунга (85 и 89).

Още в петата минута Педро центрира отляво, а Лионел Меси с глава технично мушна топката в мрежата за 0:1. В 66-ата минута геният на Меси за втори път даде голова преднина на Барса. Лео взе топката почти от центъра, пребори се с Андер Ерера, а в наказателното поле финтира трима защитници преди да стреля в обратния ъгъл за успокоителното 0:2.

В 78-ата минута Педро подари голова възможност за Ибрахимович, но сам срещу Роберто Хименес шведът не улучи вратата. Секунди по-късно Меси оформи своя хеттрик след технично изпълнение от 17 метра - негов 25-и гол в Примера. Златан Ибрахимович изпускаше положение след положение до края, а Адриан Колунга Перес вкара за 1:3 след слаба изява на Рафа Маркес. Бързо изпълнен фаул в 89-ата минута направи 2:3 след ново попадение на Колунга. В 90-ата минута отново Лео блесна над всички, като беше съборен след поредица от финтове в наказателното поле. Ибра успя да вкара от дузпа за крайното 4:2./БЛИЦ