Шампионът на Испания Барселона записа първа победа за 2010 година след категоричен успех с 5:0 като гост на Тенерифе в среща от 17-ия кръг на Примера дивисион. Трите точки позволиха на „синьо-червените" да възвърнат лидерската си позиция. С хеттрик за Барса се отличи Лионел Меси (36, 45 и 75). Капитанът Пуйол вкара в 44-ата минута, а в 85-ата любимецът на домакините Педро Родригес оформи крайното 5:0, но впоследствие попадението беше зачетено като автогол на Луна.

Наставникът на гостите Джосеп Гуардиола не можеше да използва наказания таран Златан Ибрахимович и заложи на Боян Къркич до Меси и Анри.

В 36-ата минута Къркич проби отляво и хитро пусна топката по земя на дузпата, непокритият Меси технично реализира за 0:1. В 44-ата минута гостите успяха да вкарат важен втори гол след статично положение. Меси центрира от фаул, а капитанът Карлес Пуйол с глава отклони в мрежата за 0:2.

В добавеното време на първата част след хубав пас на Андрес Иниеста Къркич търкулна топката диагонално към Меси, който на празна врата опъна мрежата за 3:0.

В 75-ата минута Лео Меси вкара изключително попадение, след като от пеналта прехвърли вратаря с техничен удар и топката се оплете между двете греди.

В 79-ата минута Тенерифе можеше да вкара почетно, но от 12 метра Коме стреля силно на метър от гредата. В 85-ата минута Педро Родригес Ледесма се пребори в наказателното поле след асистенция на Анри и вкара за 5:0./БЛИЦ