Наполи пропусна удобна възможност да притисне Милан в битката за първото място в Серия “А”, след като в мач от 20 кръг направи домакинско 0:0 с Фиорентина.

Ремито помогна на “сините” да съкратят изоставането си от “росонерите” на три точки, но утре Милан може да дръпне с шест, ако победи слабака Лече.

Домакините, които преди седмица разбиха Ювентус с 3:0, имаха затруднения в организирането на играта си заради наказанието на Марек Хамшик. Защитникът Джанлука Грава пък бе принудително заменен през първото полувреме заради контузия.

Фиорентина, който се представя разочароващо през този сезон, имаше предимство в играта през голяма част от мача. През първото полувреме Марио Сантана бе близо до гол.

Наполи подобри представянето си след почивката и притисна гостите, но не успя да стигне до гол. Така първият мач от втората половина на сезона в Серия “А” завърши без попадения./БЛИЦ