Интер и Наполи направиха 0:0 в дербито от 35-ия кръг на италинаската Серия “А”. Дербито беше последна подготовка на Наполи преди финала за Купата на Италия срещу Фиорентина на 3 май. Интрига имаше и заради треньорите. Валтер Мадзари се изправяше срещу своя бивш отбор Наполи, а Рафа Бенитес се върна на „Джузепе Меаца” за първи път след раздялата с Интер през декември 2010 година.

По-опасните положения през първото полувреме бяха пред вратата на гостите, но Пепе Рейна се справи блестящо след удари на Ернанес и Ковачич. Веднага след почивката пък Густаво Игуаин можеше да се разпише, но Нагатомо успя да изчисти пред голлинията. После Паласио с глава изпревари Рейна, но не насочи в празната врата и топката мина встрани.

Игуаин пропусна отново, после Нагатомо не успя да преодолее Рейна сам срещу него, а пред другата врата Инлер остана сам срещу вратаря Ханданович, който не мръдна, но ударът по земя се отби в дясната греда. В 87-ата минута Игуаин се контузи след сблъсък с Андреоли и беше изнесен на носилка.

Любопитно е, че за първи път от февруари 1994 година сблъсъкът завършва без голове. Това беше и рекордно 15-о реми за „нерадзурите” през този сезон.