Аржентина разби Мексико с 4:0 в контролна среща, а голямата звезда на мача беше нападателят на Интер Лаутаро Мартинес, който завърши с хеттрик. Всичките попадения на срещата, играна в Сан Антонио (САЩ), паднаха през първото полувреме.

Представянето на Мартинес позволи на аржентинците да забравят отсъствието на наказания Лионел Меси. Освен трите си попадения срещу „ацтеките“, 22-годишният нападател спечели и дузпа, реализирана от Леандро Паредес.

Лаутаро Мартинес откри резултата в 17-ата минута, след като получи асистенция на Передес и успя да се справи с опеката на трима защитници. Футболистът на Интер удвои в 21-ата минута, след като беше изведен зад защитата от пас на Есекил Паласиос.

Девет минути по-късно Мартинес овладя центриране на Родриго де Паул, но след това Карлос Салседо игра с ръка. Леандро Паредес не сбърка при изпълнението на отсъдената дузпа, въпреки че Гийермо Очоа предугади в кой ъгъл ще бъде изпратена топката.

В 39-ата минута Лаутаро Мартинес се възползва от грешка на Нестор Араухо при пас на Паласиос и за трети път опъна мрежата на мексиканската врата.

През второто полувреме аржентинският селекционер Лионел Скалони извърши доста смени и това повлия на играта на „гаучосите“. На мястото на голмайстора Мартинес в игра се появи Пауло Дибала.

Така Аржентина завърши с победа турнето си в САЩ. След като преди дни беше направено нулево равенство с Чили в Лос Анджелис, сега беше записана убедителна победа над шампиона на Северна Америка Мексико в Сан Антонио.

Winbet - победата е емоция! (18+)

АРЖЕНТИНА – МЕКСИКО 4:0
1:0 Лаутаро Мартинес (17), 2:0 Лаутаро Мартинес (21), 3:0 Леандро Паредес (30-дузпа), 4:0 Лаутаро Мартинес (39)

Аржентина: Естебан Андрада, Гонсало Монтиел, Лукас Мартинес Куарта (83-Леонардо Балерди), Маркос Рохо, Николас Талиафико, Родриго де Паул (87-Адолфо Гаич), Леандро Паредес, Есекил Паласиос (54-Николас Домингес), Алексис Мак Алистър (56-Роберто Перейра), Лаутаро Мартинес (46-Пауло Дибала), Маркос Акуня (77-Мануел Лансини)

Мексико: Гийермо Очоа, Мигел Лаюн, Карлос Салседо, Нестор Араухо, Хесус Гаярдо, Джонатан Дос Сантос, Ектор Ерера (63-Карлос Родригес), Едсон Алварес, Хесус Корона (63-Марко Фабиан), Раул Хименес, Ървинг Лосано