Без звездата си Лионел Меси и с изключително подмладен състав Аржентина записа класическа победа с 3:0 над Гватемала в контролна среща, играна в Лос Анджелис (щат Калифорния).

Мауро Икарди и Пауло Дибала останаха неизползвани резерви за „гаучосите“, а атаката беше водена от 23-годишния Джовани Симеоне, година по-младия Кристиан Павон и 25-годишния Гонсало Мартинес. Подпомагаха ги 24-годишният Леандро Паредес и 19-годишният Есекил Паласиос. Срещата беше дебют за временните селекционери на аржентинците Лионел Скалони и Пабло Аймар.

Гастон Мартинес откри резултата в 27-ата минута с точно изпълнена дузпа. Джовани Ло Селсо удвои в 35-ата минута, а Джовани Симеоне – син на Диего Симеоне, оформи крайното 3:0 точно преди почивката.

В сряда Аржентина играе с Колумбия в Ийст Ръдърфорд (щат Ню Джърси), а на 16 октомври е големият сблъсък с Бразилия  в Джеда (Саудитска Арабия). На 12 септември Гватемала среща Еквадор в Бриджвю (щат Илиноис).