Завърналият се в английския елит Нюкасъл записа важна победа с 1:0 като гост на Уигън. Единственият гол вкара Шола Амеоби още в 9-ата минута. Трите точки изкачват “свраките” на 10-ото място с 25 точки, а Уигън остава 17-и с пет точки по-малко.

В 9-ата минута стражът на домакините Али Ал Хабси изпусна топката, Петер Ловенкрандс веднага би, но ударът му срещна гредата. При добавката Амеоби не сгреши и изведе Нюкасъл напред в резултата. През първото полувреме Ловенкрандс и Хонас Гутиерес можеха да увеличат резултата, но ударите им бяха спасени от вратаря на Уигън.

През втората част двубоят бе доста по-скучен. Нюкасъл бранеше крехката си преднина, а Уигън опита да върне гола, но не създаде чисти положения./БЛИЦ

Англия, Висша лига, 21 кръг
На 1 януари (събота)
Уест Бромич – Манчестър Юнайтед 1:2
0:1 Рууни (3), 1:1 Морисън (14), 1:2 Хавиер Ернандес (75)

Ливърпул – Болтън 2:1
0:1 Кевин Дейвис (43), 1:1 Фернандо Торес (49), 2:1 Джо Коул (90+2)

Манчестър Сити – Блекпул 1:0
1:0 Адам Джонсън (34)

Сток Сити – Евертън 2:0
1:0 Джоунс (23), 2:0 Ягиелка (69-автогол)

Съндърланд – Блекбърн 3:0
1:0 Уелбек (11), 2:0 Дарън Бент (19), 3:0 Гиян (89)

Тотнъм – Фулъм 1:0
1:0 Гарет Бейл (42)

Уест Хям – Уулвърхемптън 2:0
1:0 Зубар (51-автогол), 2:0 Фреди Сиърс (79)

Бирмингам – Арсенал 0:3
0:1 Ван Перси (13), 0:2 Самир Насри (58), 0:3 Джонсън (66-автогол)

На 2 януари (неделя)
Челси – Астън Вила 3:3
1:0 Лампард (23-д), 1:1 Йънг (41-д), 1:2 Хески (47), 2:2 Дрогба (83), 3:2 Тери (89), 3:3 Кларк (90)

Уигън – Нюкасъл 0:1
0:1 Амеоби (9)

Заб.: Посочените баланси са само за мачовете между отборите за първенство.