Нюкасъл увеличи на 6 точки преднината си в Чемпиъншип, след като се наложи с 2:1 като гост на Уотфорд в мач от 34 кръг.

“Свраките” откриха резултата още в 4-ата минута, когато Фабрисио Колочини с глава засече центриране на Дани Гътри от фаул.

Пет минути след почивката Анди Керъл удвои. Той също се разписа с глава след центриране на Гътри, но този път от корнер.

Уил Хоскинс реализира почетното попадение за Уотфорд в добавеното време на мача.

Така Нюкасъл продължава да има само една загуба в 19-те мача, след като Крис Хютън бе назначен за постоянно като мениджър на тима през октомври. Това е най-добрият старт на треньор в историята на “свраките”./БЛИЦ

Уест Бромич – Дарби Каунти 3:1

КЛАСИРАНЕ: 1.НЮКАСЪЛ 69, 2.Уест Бромиич 63, 3.Нотингам 61, 4.Суонзи 56, 5.Лестър 54 и др.