Нюкасъл обърна гостуващия Арсенал с 2:1 и вече гледа към спасението във Висшата лига. Айозе Перес и Мат Ричи вкараха при важния успех на "свраките".

Срещата на "Сейнт Джеймс Парк" започна добре за гостите от Лондон, които поведоха в 14-ата минута, когато се разписа Александър Лаказет след хубаво подаване на Пиер-Емерик Обамеянг - 0:1.

Постепенно домакините заиграха по-добре, като това си каза думата в 30-ата минута, когато Айозе Перес вкара след асистенция на Деандре Йедлин - 1:1.

"Артилеристите" почти проспаха второто полувреме, а "джордитата" натиснаха сериозно своя съперник и в 68-ата минута Мат Ричи направи обрата за "свраките" пълен - 2:1.

До края Арсенал опита да изравни, но домакините се бранеха по прекрасен начин и задържаха своята преднина.

След този успех Нюкасъл събира 41 точки и се изкачва до десетото място във временното класиране, а Арсенал остава шести с 54 пункта, като има преднина от едва две точки пред седмия Бърнли.