Нюкасъл постигна победа с 3:2 срещу Челси в изключително драматичен мач от 25-ия кръг на Висшата лига. Двубоят се игра пред повече от 52 хиляди зрители на "Сейнт Джеймсис Парк", който изригна в 90-ата минута, когато избраниците на Алан Пардю стигнаха до трите точки след гол на Муса Сисоко. Привлеченият от Тулуза 23-годишен френски халф направи впечатляващ втори мач в английската Висша лига, реализирайки 2 попадения във вратата на Петър Чех.

В срещата имаше два пълни обрата. Йонас Гутиерес изведе Нюкасъл напред в 41-ата минута, а Франк Лампард в 55-ата и Хуан Мата в 61-ата изковаха първия от обратите в този двубой, преди Сисоко да се развихри и да донесе успеха на "свраките". Французинът първо направи 2:2 в 68-ата, след което наказа Чех в 90-ата.

По този начин селекцията на Рафаел Бенитес, която през седмицата записа равенство в гостуването на Рединг (2:2), след като имаше аванс от два гола до 87-ата минута, отново записа разочароващ резултата в самия край на двубоя.

Мениджърът на Нюкасъл Алън Пардю започна със същия състав, който през седмицата победи Астън Вила с 2:1. Това означаваше, че новите попълнения Муса Сисоко и Йоан Гуфран започнаха титуляри, а Папис Сисе водеше атаката на "свраките". Бившият играч на Нюкасъл Демба Ба този път бе предпочетен пред Фернандо Торес в нападението на Челси. Чех се завърна на вратата, след като се възстанови от контузия, а капитанът Джон Тери стартира в центъра на отбраната.

В началните минути играта беше равностойна, а в 15-ата Франк Лампард пропусна да открие резултата. Изгодно положение се откри и пред Демба Ба, който обаче го пропиля в 32-ата. Нападателят получи чудесен пас от Лампард в наказателното поле, Тим Крул спаси първоначалния му удар, след което сенегалецът стигна до рикоширалата топка, но добавката му с глава мина на сантиметри покрай вратата. В тази ситуация Колочини също попречи на доскорошния си съотборник и дори го контузи, изритвайки го в лицето при опита си да изчисти. Дълго време нападателят получаваше медицинска помощ, след което се завърна в игра, но само за няколко минути, като впоследствие бе заменен от Фернандо Торес.

Последва пропуск на Папис Демба Сисе. 27-годишният сенегалски нападател се озова сам срещу Чех, но стражът на Челси се намеси решително и спаси. В 41-та минута Йонас Гутиерес даде аванс на Нюкасъл, след като засече с глава центриране на Давиде Сантон отляво - 1:0.

Втората част стартира отлично за "сините" от Лондон. Ветеранът Франк Лампард, който се твърди, че ще напуска в края на сезона, за пореден път вкара важен гол, разписвайки се от над 20 метра за 1:1 в 55-ата минута. В 61-ата избраниците на Бенитес стигнаха до пълния обрат. Точен за 1:2 беше Хуан Мата, който получи асистенция от Торес.

Само седем минути след това обаче Нюкасъл изравни. Сисе изведе Гуфран отляво, Чех спаси изстрела на бившия нападател на Бордо, но Муса Сисоко бе оставен сам и на празна врата направи 2:2.
В 90-ата минута блестящият Сисоко донесе победата на Нюкасъл, реализирайки за крайното 3:2 с изстрел по земя от границата на наказателното поле.

След загубата Челси изостава още повече от челниците Манчестър Юнайтед и Манчестър Сити, а и оставането на Бенитес на "Стамфорд Бридж" не е много сигурно. "Сините" от Лондон са трети във временното класиране с 46 точки, "гражданите" имат 52, докато "червените дяволи" са с 59. Юнайтед и Сити обаче са и с мач по-малко от Челси.

След втория си пореден успех пък Нюкасъл събра актив от 27 точки и заема 15-ата позиция.

НЮКАСЪЛ - ЧЕЛСИ 3:2
1:0 Йонас Гутиерес (41), 1:1 Франк Лампард (55), 1:2 Хуан Мата (61), 2:2 Муса Сисоко (68), 3:2 Муса Сисоко (90)

Евертън - Астън Вила 3:3
0:1 Кристиан Бентеке (2), 1:1 Виктор Аничебе (21), 1:2 Габриел Агбонлахор (24), 1:3 Кристиан Бентеке (61), 2:3 Маруан Фелайни (69), 3:3 Маруан Фелайни (90+3)
02.02.13
17:00 ч.
Нюкасъл - Челси 3:2
02.02.13
17:00 ч.
Рединг - Съндърланд 2:1
1:0 Джими Кебе (7), 1:1 Крейг Гарднър (29-дузпа), 2:1 Джими Кебе (85)
Уигън - Саутхемптън 2:2
1:0 Гари Колдуел (25), 1:1 Рики Ламбърт (64), 1:2 Морган Снейдерлин (85), 2:2 Шон Малоуни (90)
Манчестър Сити - Ливърпул (Диема)
Баланс: 153 мача, 39 победи за Манчестър Сити, 39 равенства, 75 победи за Ливърпул

Заб.: Посочените баланси са само за мачовете между отборите за първенство.

СТАТИСТИКА И КЛАСИРАНЕ - ТУК

Проследете развитието на футболните мачове и случващото се в другите спортове на лайвскора на БЛИЦ ТУК