Гостите поведоха в резултата още в 3-та минута, когато Тунджай стреля опасно, Харпър успя да спаси, но топката рикошира в Хабиб Бей и се озова в мрежата на "свраките”. Само три минути по-късно австралийският ветеран в състава на домакините Марк Видука улучи напречната греда на вратата на гостите, а при добавката на Стивън Тейлър топката излезе в аут. В 9-та минута след центриране от ъглов удар в наказателното поле на Мидълзбро Стивън Тейлър се бе пласирал на предната греда и с глава прати топката в мрежата на Джонс. Нюкасъл можеше да поведе в резултата в 27-та минута, когато Видука центрира към Майкъл Оуен, който стреля с глава, но Джонс спаси. Само минута, след като се появи с игра, с първото си отиграване в срещата Обафеми Мартинс успя да прати топката във вратата на гостите за 2:1 в 71-та минута. Крайният резултат в срещата бе оформен в 86-та минута, когато Кевин Нолан центрира в наказателното поле на Мидълзбро, където Петър Льовенкрандс успя да прати топката за трети път във вратата на Джонс. Това е първа победа за Нюкасъл под ръководството на мениджъра Алън Шиърър. Два кръга преди края на сезона "свраките” се намират на седемнадесета позиция с 34 точки, колкото има и отборът на Хъл, но "тигрите” са с по-лоша голова разлика и заемат осемнадесето място в зоната на изпадащите. Шансовете на Мидълсбро да се спаси намаляха драстично, след като тимът е на предпоследното деветнадесето място с 31 точки. /БЛИЦ