Нюкасъл спечели първата си победа под ръководството на Рафаел Бенитес и запази шансовете си за оцеляване във Висшата лига. В мач от 34 кръг „свраките“ записаха домакински успех с 3:0 над Суонзи.

Джамал Ласселес даде аванс на домакините пет минути преди почивката, когато с глава засече центриране от корнер. „Лебедите“ доминираха след почивката, но Ашли Уилямс и Джеферсон Монтеро пропуснаха голови положения.

Головете на Муса Сисоко в 82-ата минута и Андрос Таунзенд в 89-ата гарантираха победата на „свраките“. Така Нюкасъл вече има 28 точки, на три зад Норич, който е точно над зоната на изпадащите.

Тимът на Рафаел Бенитес има и мач по-малко от „канарчетата“. „Свраките“ са на две точки зад Съндърланд, който също има да наваксва една среща.

Резултати, програма и класиране в Англия - ТУК !!!