Нюкасъл се завърна във Висшата лига на Англия. В мач от 42-ия кръг на Чемпиъншип "свраките" победиха с 2:1 Шефилд Юнайтед, но още преди срещата се знаеше, че ще играят в елита от новия сезон. Това стана ясно, след като третият Нотингам завърши 0:0 с Кардиф и по този начин остана на 15 точки зад Нюкасъл, които със сигурност финишират на едно от първите две места в класирането.

Ричард Кресуел изведе Шефилд Юнайтед напред в резултата в 22-ата минута, но датският нападател Петер Ловенкрандс изравни от дузпа в 45-ата. Победата за Нюкасъл донесе Кевин Нолан, реализирайки със задна ножица в 72-ата минута.

Така Нюкасъл събра 89 точки и е убедителен лидер в класирането. На второто място е Уест Бромич с 83, а трети е Нотингам със 72.

Както е известно, "свраките" изпаднаха от Висшата лига през миналия сезон, но успяха да запазят важни играчи като Кевин Нолън, Хонас Гутиерес и Фабрицио Колочини. А освен това до този момент селекцията на Крис Хютън няма нито една загуба на "Сейнт Джеймсис Парк", печелейки 16 от своите мачове и завършвайки наравно в другите 4. /БЛИЦ

Нюкасъл – Шефилд Юнайтед 2:1

КЛАСИРАНЕ: 1.НЮКАСЪЛ 89, 2.Уест Бромич 83, 3.Нотингам 72, 4.Кардиф 69, 5.Суонзи 65 и др.