Нюкасъл победи с 2:1 Брайтън като гост в голямото дерби между първите два отбора в Чемпиъншип.

Домакините, водени от мениджъра Крис Хютън, поведоха с 1:0 още в 14-ата минута след точно изпълнена дузпа. Тя беше отсъдена след спорно нарушение срещу Глен Мъри. Потърпевшият застана зад бялата точка и не сгреши.

В края на полувремето „свраките” имаха добра възможност да изравнят, но вратарят на „чайките” Стокдейл спаси удара на Атсу.

В последните 10 минути на мача Нюкасъл стигна до обрат. Гостите изравниха в 81-ата минута след изключително куриозен гол. След изпълнение на корнер Атсу пробва да нанесе удар по топката, тя се отклони първо в Мърфи, а след това и в Мохамед Диаме, след което се заби случайно в горния ляв ъгъл – 1:1.

И когато всички си мислеха, че дербито ще приключи наравно, „свраките” стигнаха до второ попадение. Дълъг пас на Йедлин бе овладян вляво от Атсу, който подаде към свободния Айосе Перес и резервата с плътен и нисък удар заби кълбото в ъгъла – 1:2.

След успеха Нюкасъл излезе на първото място с актив от 73 точки. Брайтън е втори със 71.