Нюкасъл срази у дома Ливърпул с минималното 2:0 в среща от 15-ия кръг на английската Висша лига и спря възхода на мърсисайдци, които преди този мач бяха в серия от четири победи във всички турнири. Последният от успехите на „червените” бе с 6:1 при визита на Саутхемптън през седмицата в 1/4-финал от турнира за Купата на Лигата.

През първото полувреме съперниците не успяха да си вкарат гол на „Сейнт Джеймсис Парк”. Феновете на „свраките” очакваха любимците им да се събудят след тежките поражения от Лестър (0:3) на свой терен и от Кристъл Палас (1:5) в Лондон.

В 69-ата минута холандският национал Джорджиньо Вайналдум напредна по крилото и отправи диагонален удар по посока вратата на гостите, а топката рикошира в коляното на словашкия бранител Мартин Шкъртел. След гола възпитаниците на Юрген Клоп опитаха всичко по силите си да стигнат поне до равенството, но в добавеното време допуснаха ново попадение, дело на Джорджиньо Вайналдум (90+4), който прехвърли Миньоле за крайното 2:0.

Ливърпул обаче беше ощетен, тъй като попадение на Алберто Морено бе отменено заради вдигнат флаг за засада. При повторенията ясно се видя, че голът е неправилно отменен.

След победата си Нюкасъл събра 13 точки и задмина регионалния си съперник Съндърланд, но не успя да излезе от опасната зона и заема 18-о място заради по-лошите си показатели от Норич и Борнемут, които имат същия актив. След втората си загуба под ръководството на Юрген Клоп Ливърпул е на седма позиция с 23 точки

АНГЛИЯ ВИСША ЛИГА, 15 КРЪГ
05.12.15
14:45 ч.
Сток Сити – Манчестър Сити 2:0
1:0 Марко Арнаутович (7), 2:0 Марко Арнаутович (15)
05.12.15
17:00 ч.
Саутхемптън – Астън Вила 1:1
0:1 Джолиън Лескът (44), 1:1 Ориол Ромеу (73)
05.12.15
17:00 ч.
Суонзи – Лестър 0:3
0:1 Рияд Марез (5), 0:2 Рияд Марез (22), 0:3 Рияд Марез (67)
05.12.15
17:00 ч.
Уотфорд – Норич 2:0
1:0 Трой Дийни (30), 2:0 Одион Игало (90)
05.12.15
17:00 ч.
Арсенал – Съндърланд 3:1
1:0 Джоел Кембъл (33), 1:1 Оливие Жиру (45-автогол), 2:1 Оливие Жиру (63), 3:1 Арън Рамзи (90+3)