Нюкасъл уверено върви към завръщане във Висшата лига, след като днес победи и Мидълзбро - 2:0. Играният пред почти 50 000 зрители на "Сейнт Джеймсис Парк" двубой бе от 22-ия кръг на Чемпиъншип. "Свраките" са убедителен лидер с 49 точки. Вторият Уест Бромич има 39, третият Нотингам е също с 39, а Боро е на 14-ата позиция с 29 точки в актива си.

Точни за Нюкасъл днес бяха Марлън Херууд в 16-ата минута и Шола Амаоби в 59-ата. Яловият нападател Алан Смит отново не успя да спре черната си серия. 29-годишният бивш английски национал бе титуляр срещу Мидълзбро, но в началото на второто полувреме отстъпи мястото си на почти 35-годишния Ники Бът. Вече над 2,5 години Смит не е вкарвал гол в официален мач. За последно той се разписа на 10 април 2007-а, когато със съотборниците си от Манчестър Юнайтед отвяха със 7:1 Рома в мач от Шампионската лига. /БЛИЦ