Нюкасъл продължи доминацията си в североизточното дерби със Съндърланд, след като се наложи с 1:0 като гост на “черните котки” в мач от 2 кръг на английската Висша лига.

Домакините имаха предимство в голяма част от мача, но имаха шанс, когато удар на Джоуи Бартън с глава бе спрян от рамото на Себастиан Ларсон.

Единственото попадение в мача бе реализирано в 62-ата минута, когато Райън Тейлър се разписа след изпълнение на пряк свободен удар.

Стефан Сесеньон и Асамоа Гиан пропиляха чисти положения за Съндърланд, а домакините завършиха мача с човек по-малко. Фил Бардсли получи втори жълт картон две минути преди края./БЛИЦ

Арсенал - Ливърпул 0:2
0:1 Аарън Рамзи (78-автогол), 0:2 Луис Суарес (90)
20.08.11
17:00 часа

Астън Вила - Блекбърн 3:1
1:0 Габриел Агбонлахор (7), 2:0 Емил Хески (25), 2:1 Мортен Гамст Педерсен (52), 3:1 Дарън Бент (67)

Челси - Уест Бромич 2:1
0:1 Шейн Лонг (4), 1:1 Никола Анелка (53), 2:1 Флоран Малуда (83)
21.08.11
15:30 часа
Норич - Сток Сити 1:1
1:0 Ричи Де Лает (37), 1:1 Кенуайт Джоунс (90)
21.08.11
16:00 часа

Уулвърхемптън - Фулъм 2:0
1:0 Кевин Дойл (42), 2:0 Стивън Хънт (45+1)
21.08.11
18:00 часа
Болтън - Манчестър Сити 2:3
0:1 Давид Силва (26), 0:2 Гарет Бари (38), 1:2 Иван Класнич (40), 1:3 Един Джеко (47), 2:3 Кевин Дейвис (63)
22.08.11
22:00 часа
Манчестър Юнайтед - Тотнъм Диема
Баланс: 148 мача, 74 победи за Манчестър Юнайтед, 39 равенства, 35 победи за Тотнъм