Щутгарт и Нюрнберг завършиха 1:1 в първи мач от 10-ия кръг на Първа бундеслига. Срещата беше дебют на Гертян Вербеек начело на "франките" И двете попадения паднаха още до 6-ата минута. Щатният реализатор на домакините Ведад Ибишевич откри резултата още в 3-ата минута от дузпа. Нарушението беше отсъдено за интервенция на Щарк срещу Максим в пеналта.

Секунди по-късно обаче швейцарецът Йосип Дърмич се възползва от пас на Чандлър и изравни. Щутгарт имаше териториално надмощие през останалото време от срещата, но Рафаел Шафер беше “заключил” вратата си. Траоре уцели и гредата в 23-ата минута.

Любопитно е, че “франките” загубиха само едно от шестте си гостувания от началото на сезона. Нюрнберг по принцип играе успешно в града на “Мерцедес” – има 8 победи досега в историята, а зарадва и новия си треньор Герт Ян Вербеек.

ГЕРМАНИЯ БУНДЕСЛИГА, 10 КРЪГ
25.10.13
21:30 ч.
Щутгарт – Нюрнберг 1:1
1:0 Ведад Ибишевич (3-дузпа), 1:1 Йосип Дърмич (6)