Борещият се за оцеляване в Бундеслигата Нюрнберг сложи край на серията на Байерн от 13 поредни победи във всички турнири (9 за първенство), като измъкна домакинско 1:1 в мач от 23 кръг.

Томас Мюлер даде аванс на баварците с попадението си в 38-ата минута след подаване на Марио Гомес и удар до дясната греда на Рафаел Шефер.

Байерн не успя да стигне до рекордната 10 поредна победа в Бундеслигата, след като 19-годишният халф на Нюрнберг Илкай Гюндоган реализира изравнително попадение в 54-ата минута.

Равенството беляза 16-ият пореден мач на Байерн без загуба във всички турнири, а спечелената точка изкачи баварците на първото място в класирането. Те могат да отстъпят лидерската позиция, ако утре Байер (Леверкузен) не загуби гостуването си на Вердер.

Щутгарт продължава с добрите си изяви под ръководството на Кристиан Грос и разгроми Кьолн с 5:1 като гост. С четири гола за швабите се отчете германският национал от бразилски произход Какау. Павел Погребняк добави едно попадение, а почетния гол за „козлите” бе реализиран от Кристофър Шорф.

Борусия (Дортмунд) също записа убедитилен успех, като победи с 5:1 Хановер у дома. С този успех „жълто-черните” се доближиха само на точка от четвъртия Хамбургер, който направи домакинско 0:0 с Айнтрахт (Франкфурт). Майнц и Бохум също не успяха да си вкарат гол./БЛИЦ

ГЕРМАНИЯ, БУНДЕСЛИГА, 23 КРЪГ
От 19 февруари (петък)
Хофенхайм – Борусия (Мьонхенгладбах) 2:2
0:1 Филип Даемс (31), 0:2 Роберто Колаути (51), 1:2 Ведад Ибишевич (59), 2:2 Карлос Едуардо (89-дузпа)

От 20 февруари (събота)
0:1 Томас Мюлер (38), 1:1 Илкай Гюндоган (54)

Кьолн – Щутгарт 1:5
0:1 Какау (13), 0:2 Какау (31), 0:3 Какау (39), 1:3 Кристофър Шорх (44), 1:4 Павел Погребняк (70), 1:5 Какау (74)

Борусия (Дортмунд) – Хановер 4:1
1:0 Невен Суботич (43), 2:0 Марио Егиман (60-автогол), 3:0 Нелсон Валдес (77), 3:1 Аруна Коне (81), 4:1 Кевин Гроскройц (88)

Хамбургер – Айнтрахт (Франкфурт) 0:0

ПРЕДСТОЯЩИ

На 21 февруари (неделя)
16:30 часа Фрайбург – Херта (Евроспорт 2 България)
Баланс: 13 мача, 2 победи за Фрайбург, 4 равенства, 7 победи за Херта

18:30 часа Волфсбург – Шалке 04
Баланс: 25 мача, 7 победи за Волфсбург, 12 равенства, 6 победи за Шалке 04

18:30 часа Вердер – Байер (Леверкузен) (Евроспорт 2 България)
Баланс: 59 мача, 22 победи за Вердер, 23 равенства, 14 победи за Байер (Леверкузен)

Заб.: Посочените баланси са само за мачовете между отборите в Бундеслигата.