Нюрнберг победи Аугсбург с 2:1 като гост в първи мач от 25-ия кръг на Първа бундеслига. Баварците бяха по-добрият тим на терена и заслужено грабнаха трите точки. Те успяха да поведат още в 21-ата минута “Ес Джи Ел Арена” още при първата си по-опасна контраатака. Ешвайн пусна топката към японеца Хироши Кийотаке, който с кинжален изстрел откри - 0:1.

Аугсбург изравни в 36-ата минута след груба грешка на вратаря Рафаел Шефер. Тобиас Вернер опита нещо като удар с глава, обаче реши да тупне. За негова зла участ обаче тя го изненада при отскока и влетя в мрежата през краката му - 1:1.

Нюрнберг нанесе втория си удар в 54-ата, когато вездесъщия Александър Ешвайн от пряк свободен удар през стената прониза стража на домакините Мохамед Асиф – 1:2! В 84-ата гостите уцелиха и гредата след красиво изпълнение с глава на Беркай Дабанлъ. Аугсбург няма победа над съперника от 1976 г. Любопитно е, че Нюрнберг за първи път би в петъчен мач. Досега тимът имаше три поражения в този ден – 1:2 срещу Айнтрахт и Майнц и 0:3 от Борусия (Дортмунд).

ГЕРМАНИЯ БУНДЕСЛИГА, 25 КРЪГ
08.03.13
21:30 ч.
Аугсбург – Нюрнберг 1:2
0:1 Хироши Кийотаке (21), 1:1 Рафаел Шефер (36-автогол), 1:2 Александър Ешвайн (54)
09.03.13
16:30 ч.
Байерн – Фортуна (Дюселдорф)
Баланс:
45 мача, 26 победи за Байерн, 9 равенства, 10 победи за Фортуна (Дюселдорф)
09.03.13
16:30 ч.
Шалке 04 – Борусия (Дортмунд) (Евроспорт 2 България)
Баланс:
81 мача, 28 победи за Шалке 04, 24 равенства, 29 победи за Борусия (Дортмунд)