Борусия (Дортмунд) се наложи с 2:0 в домакинството си на Инголщад от 19-ия кръг на Бундеслигата. Пиер-Емерик Обамеянг отново се превърна в герой, реализирайки и двете попадения за тима на Tомас Тухел.

Звездата на Борусия (Дортмунд) първо откри в 77-ата минута, след което подпечата успеха в 86-ата. Първото попадение на Обамеянг обаче остави сериозни съмнения за засада, която не беше маркирана от съдията Гуидо Винкман.

Така габонският нападател оформи сметката си на 20 гола от началото на сезона в Бундеслигата.

Освен засадата при първия гол на Обамеянг, имаше и друга съдийска грешка в мача. В 65-ата минута, когато резултатът все още беше 0:0, Матс Хумелс си вкара автогол, след като върна силно топката към вратаря Роман Бюрки и тя го прехвърли. Арбитърът обаче не зачете попадението в мрежата на Борусия (Дортмунд), защото прецени, че капитанът на домакините е бил фаулиран от Дарио Лескано.

След 14-ата победа Борусия продължава да е твърдо втори с 44 точки, на 5 зад Байерн (Мюнхен), който играе утре срещата си от 19-ия кръг - домакинство на Хофенхайм. Инголщад е десети с 23 точки.

Дармщад - Шалке 04 0:2
0:1 Макс Майер (43), 0:2 Льорой Сане (53)
30.01.16
16:30 ч.
Аугсбург - Айнтрахт (Франкфурт) 0:0
30.01.16
16:30 ч.
Байер (Леверкузен) - Хановер 3:0
1:0 Щефан Кислинг (44), 2:0 Хавиер Ернандес (63-дузпа), 3:0 Хавиер Ернандес (87)
30.01.16
16:30 ч.
Вердер - Херта 3:3
0:1 Владимир Дарида (29), 0:2 Марвин Платенхарт (41), 1:2 Фин Бартелс (67), 1:3 Саломон Калу (71), 2:3 Клаудио Пизаро (75-дузпа), 3:3 Сантяго Гарсия (77)