Томас Тухел започна повече обещаващо първия си сезон в Бундеслигата начело на Борусия (Дортмунд). В късния мач днес от 1-ия кръг "жълто-черните" разбиха с 4:0 Борусия (Мьонхенгладбах) пред повече от 81 хиляди зрители на "Сигнал Идуна Парк".

Домакините поведоха чрез Марко Ройс след само четвърт час игра. Шест по-късно авансът бе удвоен благодарение на Пиер-Емерик Обамеянг. В 33-ата пък Хенрик Мхитарян покачи на 3:0. Крайното 4:0 оформи отново той малко след началото на второто полувреме.

Благодарение на категоричния успех Борусия (Д) излезе на второ място заради по-добра голова разлика. Гостите пък се не наредиха на предпоследната позиция по същия показател.

ГЕРМАНИЯ БУНДЕСЛИГА, 1 КРЪГ
14.08.15
21:30 ч.
Байерн – Хамбургер 5:0
1:0 Мехди Бенатия (27), 2:0 Роберт Левандовски (53), 3:0 Томас Мюлер (69), 4:0 Томас Мюлер (73), 5:0 Дъглас Коста (87)
15.08.15
16:30 ч.
Дармщад – Хановер 2:2
1:0 Марсел Хелер (31), 1:1 Карлисън Беншоп (48), 2:1 Марсел Хелер (54), 2:2 Айтак Сулу (62-авт)
Вердер – Шалке 04 0:3
0:1 Теодор Гебре Селасие (34-автогол), 0:2 Максим Чупо-Мотинг (68), 0:3 Клаас Ян Хунтелаар (85)
Байер (Леверкузен) – Хофенхайм 2:1
0:1 Стивън Зубер (5), 1:1 Стефан Кислинг (45), 2:1 Юлиан Брандт (71)
15.08.15
19:30 ч.
Борусия (Дортмунд) – Борусия (Мьонхенгладбах) 4:0
1:0 Марко Ройс (15), 2:0 Пиер-Емерик Обамеянг (21), 4:0 Хенрик Мхитарян (33, 50)
16.08.15
16:30 ч.
Волфсбург – Айнтрахт (Франкфурт) (Евроспорт 2 България)
Баланс: 26 мача, 12 победи за Волфсбург, 10 равенства, 4 победи за Айнтрахт (Франкфурт)