Нападателят на Ливърпул Райън Бабел е застрашен от наказание заради нанесена обида на съдията Хауърд Уеб чрез социалната мрежа “Twitter”. От Футболната асоциация (ФА) на Англия обявиха, че ще разследват официално холандското крило на “мърсисайдци”.

Райън Бабел публикува на профила си в “Twitter” след загубата от Манчестър Юнайтед (0:1) в турнира за Купата на Англия снимка на главният съдия на мача Хауърд Уеб с екип на “червените дяволи”. Във въпросния мач Уеб отсъди спорна дузпа за домакините още във втората минута, а в средата на полувреме при едно единоборство между Майкъл Карик и Стивън Джерард, капитанът на "червените" получи директен червен картон.

Снимката е фотомонтаж, а под нея има коментар: "И казват за този, че е най-добрият съдия в Англия? Това трябва да е шега!" Поради тази причина Бабел може да бъде наказан от ФА да не играе в един или няколко мача на Ливърпул. /БЛИЦ