Перу е на крачка от класиране в елиминационната фаза на Копа Америка след като постигна първа победа в тазгодишното издание на турнира. Селекцията на треньора Рикардо Гарека надви с 3:1 аутсайдера Боливия и се изравни по актив с лидера в групата Бразилия (по 4 точки).

Перу изоставаше в резултата на мача на "Маракана", след като боливийците поведоха чрез Марсело Мартинс в 28-ата минута от дузпа.

Обратът за "инките" дойде след попадения на Паоло Гереро в 45-ата минута, Жеферсон Фарфан в 55-ата и Едисон Флорес в шестата минута на добавеното време.

БОЛИВИЯ - ПЕРУ 1:3
1:0 Марсело Мартинс (28-дузпа), 1:1 Паоло Гереро (45), 1:2 Жеферсон Фарфан (55), 1:3 Едисон Флорес (90+6)

Боливия: 1.Лампе, 17.М. Бейарано, 6.Сааведра, 4.Якуин, 3.Шумасеро, 20.Сауседо, 8.Д. Бейарано, 7.Жустиниано, 14.Кастро, 22.Жусино, 9.Мартинс
Треньор: Едуардо Вийегас

Перу: 1.Галеш, 15.Замбрано, 17.Адринсула, 6.Трауко, 2.Абрам, 10.Фарфан, 19.Йотун, 8.Куева, 13.Тапия, 9.Паоло Гереро, 14.А. Поло
Треньор: Рикардо Гарека

Следете с БЛИЦ СПОРТ: Копа Америка 2019