Илкай Гюндоган очаквано беше определен за футболист на годината в Германия от списание „Кикер“. През последния сезон 32-годишният халф на Манчестър Сити спечели требъл - титлата и купата на Англия, както и Шампионската лига с "гражданите".

Германският национал и настоящ футболист на Барселона получи 198 гласа за първото място. Нападателят Никлас Фюлкруг от Вердер е втори с 88 гласа. Трети в класацията се нареди Рандал Коло Муани от Айнтрахт (Франкфурт) – 69.

"Изключително хубаво е, че получавам точно това признание", заяви Гюндоган.

Урс Фишер, който изведе Унион (Берлин) до дебютно участие в Шампионската лига, беше определен за треньор номер 1 на сезона. Второ място зае Франк Шмид, който изведе Хайденхайм до промоция в Бундеслигата за първи път в историята на клуба. Трети остана миналогодишният победител Кристиан Щрайх (Фрайбург).

Класацията на „Кикер“ при жените ще бъде обявена официално след края на световното първенство, което се провежда в момента в Нова Зеландия и Австралия.