Швеция победи Азербайджан с 3:1 като гост в първия мач от тазгодишното издание на Лигата на нациите. Двубоят бе от Група 1 на Лига С.

Азерите имаха отлична възможност да поведат дълбоко в добавеното време на първата част, след като домакините получиха дузпа, която бе изпълнена от Рамил Шейдаев, но вратарят Виктор Йохансон спаси.

В 65-ата минута Швеция излезе напред в резултата, след като Виктор Гьокереш намери Александър Исак, който се разписа с шут в долния десен ъгъл. Шест минути след това Гьокереш даде нова асистенция на Исак – 0:2.

В 80-ата минута интригата приключи, след като Виктор Гьокереш изпълни точно дузпа и покачи на 3:0 в полза на Швеция. Само две минути след това Азербайджан вкара почетен гол, след като Торал Байрамов центрира за Ренат Дадашов, който вкара с глава.