Шампионът на Англия Арсенал официално обяви привличането на крилото Христос Цолис от Клуб Брюж.

24-годишният грък пристига на “Емиратс” срещу 34 милиона паунда или около 40 милиона евро. През изминалия сезон фланговият футболист записа 52 мача във всички турнири и впечатли с удивителна статистика за белгийския тим от 22 гола и 29 асистенции. Той има и 34 мача и девет гола за националния отбор на южните ни съседи.

Цолис е сочен от английската преса като играч, който е привлечен директно за заместник на Леандро Тросар, който бе продаден на Бешикташ за 18 милиона евро.

Гъркът вече има опит в Англия, след като преди време носеше екипа на Норич. Цолис обаче не успя да се наложи при “канарчетата”. От клуба не обявяват продължителността на договора на футболиста, но се предполага, че той е за пет години.