Изпадналият от Висшата лига Лестър и Рууд ван Нистелрой се разделиха по взаимно съгласие, обявиха официално от английския клуб. 

Последният мач на нидерландеца начело на "лисиците" беше поражението с 0:2 от Борнемут в последния кръг. 

48-годишният Ван Нистелрой замени Стив Купър през ноември, като подписа договор до 2027 г. 

Нидерландецът изведе Лестър до само 4 победи в 24 мача във Висшата лига. 

"Благодарен съм на играчите, треньорите, академията на Лестър Сити и на целия екип, с който работих, за професионализма и отдадеността им по време на престоя ми в клуба. Благодаря на феновете за подкрепата и искам да използвам възможността да пожелая на клуба всичко добро в бъдеще", коментира Ван Нистелрой.

На Острова информират, че за негов заместник е спряган Шон Дайш. 53-годишният специалист има богат опит във Висшата лига. Дайш беше мениджър на Уотфорд, Бърнли и Евертън, като се задържа при "карамелите" две години, напусна на 9 януари 2025 г.