След огнените сцени на дербито на Прага между Славия и Спарта, което беше прекратено малко преди края, пламъци белязаха още един голям мач в Европа, противопоставил големи съперници.
Ултраси на Хайдук (Сплит), преоблечени като стюарди, поставиха възпламенители със забавено действие пред трибуната на феновете на Динамо (Загреб) по време срещата между двата тима на стадион „Максимир“ в хърватската столица.
Това впоследствие доведе до запалването на голямо знаме на групировката „Bad Blue Boys”. Огромният банер е считан за един от символите на феновете на Динамо (Загреб).
Срещата завърши с победа за домакините, които спечелиха с 2:0. Монсеф Бакрар откри в 22-ата минута, а Дион Бельо удвои в 65-ата.
EVEN THEIR OWN TIFO WASN’T SAFE
— MARCA in English (@MARCAinENGLISH) May 10, 2026
Torcida Split somehow set FIRE to their OWN giant banner during the Eternal Derby #Derby #Viral #Soccer #Sports pic.twitter.com/PHW6RZkrhw