Оксер успя да обърне Бордо и да спечели отложения мач от 25-ия кръг на Лига 1 с 2:1. Срещата се игра на стадион “Шабан Далма”, като с трите точки гостите са само на една зад “жирондинците” в класирането. Шампионът, който е с мач по-малко, остава начело с 52 точки, колкото има и Монпелие, а Оксер е трети с 51.

Тремулинас окри за Бордо още 7-ата минута, а тимът му доминираше през първото полувреме, като Грегори Сертич удари греда. През втората част полският нападател на Оксер Иринеуш Йелен се развихри и обърна резултата. Той изравни в 64-ата минута, а в 84-ата донесе ценния успех за своя тим.

Така Бордо не успя да спечели втория си мач от общо четири, който ще изиграе за десет дни. През уикенда “жирондинците” направиха 0:0 в дербито с Монпелие, а в събота гостува на Монако. Следващата седмица тимът на Лоран Блан приема Олимпиакос в Шампионската лига, след успех с 1:0 в първия осминафинал./БЛИЦ