Олимпик (Марсилия) продължава без победа от началото на сезона във френската Лига 1. Тимът на Дидие Дешан показа слабости в защита и изтърва два гола преднина за равенството 2:2 като гост на Оксер в мач от 2 кръг.

Френският национал Лоик Реми откри резултата още във втората минута, когато с глава засече центриране на Матийо Валбуена от фаул. Валбуена асистира и за второто попадение. Две минути преди почивката ганайското крило Андре Айю се разписа след изпълнение на корнер.

Халфът на Буркина Фасо Ален Траоре върна едно попадение за Оксер в самото начало на второто полувреме. Попадението бе изработено от Бен Сахар, който играе за тима под наем от Еспаньол. Девет минути преди края домакините изравниха. Роа Конту се разписа след корнер, изпълнен от Дариуш Дудка.

Евиан Тонон Гаяр спечели първата си победа в елита, след като се наложи с 1:0 над Ница. Единственото попадение в мача бе реализирано от тунизийския нападател Сабер Хелифа, който се разписа от малък ъгъл в 51-ата минута./БЛИЦ