Испанският халф Давид Фустер вкара с глава в последната минута на продълженията и донесе на Олимпиакос победата с 2:1 над Атромитос на финала на Купата на Гърция.

По този начин тимът от Пирея взе трофея за 25-и път в историята си и направи 15-ия си дубъл, след като в началото на месеца си гарантира и шампионската титла.

Олимпиакос откри резултата в 29-ата минута, когато алжирският нападател Рафик Джебур изненада вратаря на Атромитос Шарл-Юбер Итанж с удар извън наказателното поле. Това попадение дойде само четири минути, след като Хосе Чолевас пропусна дузпа.

Атромитос изравни в 76-ата минута, когато удар на Матиас Иглесиас рикошира в Чолевас и топката се оказа неспасяема за бившия страж на Манчестър Юнайтед Рой Керъл, който пази за “червено-белите”.

Това беше и последният мач на испанеца Ернесто Валверде начело на Олимпиакос, тъй като той бе обявил, че няма поднови двегодишния си договор с клуба.