Олимпиакос победи Астерас Триполис с 3:1 след продължение и спечели за 26-и път Купата на Гърция. По този начит “червено-белите” постигнаха дубъл.

Тимът на бившия испански национал Мичел се оказа догонващ в резултата след гол на капитана на Астерас Триполис Райо в началото на мача. Олимпиакос изравни точно преди почивката чрез Давид Фустер.

Резервата Рафик Джебур направи 2:1 в полза на шампионите в първото продължение, а Джамел Абдун вкара трети гол в 119-ата минута с точно изпълнена дузпа.

След това мачът беше прекратен за няколко минути заради препирни на терена, които доведоха до резервата на Олимпиакос Франсоа Модесто и на нападателя на Астерас Триполис Емануел Пероне.

Успехът означавеше, че Олимпиакос прави дубъл в Гърция за 16-и път в историята си, след като още през март си гарантира шампионската титла пет кръга преди края.