Олимпиакос (Пирея) стартира защитата на титлата си в гръцкото първенство с успех 2:1 над Ксанти. Това беше първи мач за тима, въпреки че вече е 3-и кръг. Както е известно, заради корупционния скандал в Гърция Олимпиакос (Волос) и Кавала бяха извадени от Суперлигата. До средата на тази седмица шефовете на местната футболна лига ще вземе решение дали ще продължи първенството с 14 отбора или ще бъдат вкарани административно Левадиакос и Докса (Драма) от втора лига. В долните нива първенството все още не е стартирало, тъй като не е ясно кой отбор къде ще играе.

Гостите от Ксанти откриха резултата в 14-ата минута с точно изпълнение на бразилеца Марселиньо, но в 86-ата минута Марко Пантелич изравни с удар с глава. Крайното 2:1 оформи Рафик Джебур в последната минута. Две минути преди края на двубоя Едимар Фрага получи втори жълт и съответно червен картон.

Гърция, 3 кръг
Янина - Астерас Триполис 3:1
АЕК - Ерготелис 1:0
Паниониос - ПАОК 1:2
Керкира - Панайтоликос 2:3
Атромитос - Панатинайкос 1:1

Класиране след 3 кръг: 1.Панатинайкос 7 точки, 2.ПАОК 6, 3.Панайтоликос 6, 4.Атромитос 5, 5.Ерготелис 4 и др.