Гол на Бафетимби Гомис с прехвърлющ удар донесе на Олимпик (Лион) победата с 1:0 над Бест в мач от 9 кръг на Лига 1. Успехът изкачи “хлапетата” на трето място в класирането.

Домакините доминираха в мача и заслужаваха победата, но тя дойде в 57-ата минута, когато Гомис прехвърли вратаря Алексис Тебо след пас на Стед Малбранк.

Олимпик (Лион) има 18 точки от девет мача, една по-малко от лидерите ПСЖ и Олимпик (Марсилия). Марсилци могат да си върнат първото място, ако по-късно днес не загубят от Троа. Брест е 14-и с 10 точки.

По-рано днес Аячо и Бастия направиха нулево равенство в корсиканско дерби, което беше белязано с инциденти на терена и извън него.

Двата тима завършиха с по 10 души, след като остър сблъсък между Гаел Ангула и Йоан Кавали предизвика масово меле 7 минути преди края. Ангула и Кавали получиха червени картони.

Срещата беше прекратена за пет минути, след като напрежението се пренесе на трибуните. Феновете на двата отбора започнаха да хвърлят бомбички.

Бастия заема 12-о място с 11 точки, една повече от следващия в класирането Аячо.