Олимпик (Лион) намали шансовете си за връщане на шампионската титла в Лига 1, след като в мач от 18 кръг направи 1:1 като гост на Монако. Така Олимпик вече изостава с 10 точки зад шампиона и лидер в класирането Бордо.

Седемкратните шампиони от Лион, които загубиха титлата от „жирондиците” през май, започнаха добре мача и бразилският халф Мичел Бастос изведе тима си напред след изпълнение на фаул в 22-ата минута.

„Монегаските” се добраха до равенството 12 минути по-късно, когато корейският нападател Парк Чу Йонг от воле засече пас с глава на Себастиан Пюигрение. Монако бе по-добрият тим през второто полувреме, но не стигна до победен гол./БЛИЦ

Сент Етиен – Олимпик (Марсилия) 0:0

КЛАСИРАНЕ: 1.БОРДО 40, 2.Олимпик (Марсилия) 32, 3.Лил 31, 4.Олимпик (Лион) 30, 5.Монпелие 30 и др.