Аржентинският нападател Лисандро Лопес направи силен мач за Олимпик (Лион) при победата с 3:0 над Ница в мач от 19 кръг на френската Лига 1. С този успех „хлапетата” се изравниха по точки с лидера в класирането ПСЖ.

Лопес откри резултата в 40-ата минута след бърза контраатака и пас на Бафетимби Гомис. В 56-ата минута той асистира на Антони Ревейер. Това беше първото попадение на десния бек от 5 години.

В 77-ата минута Гомис беше точен от изпълнение на дузпа, след като беше спънат в наказателното поле от вратаря Давид Оспина. Централният защитник на лионци Деян Ловрен получи червен картон в последната минута.

Олимпик (Лион) вече има 38 точки от 19 мача и изостава от ПСЖ само по голова разлика. Третият Олимпик (Марсилия), който има три точки по-малко, в неделя приема Сент Етиен.

Рен излезе на четвърто място с 32 точки след победата с 4:2 над Аячо. Срещата беше прекратена за няколко минути заради разправии, породени от грешно съдийско отсъждане на непряк свободен удар, довел до четвъртия гол на гостите.

ПРЕДСТОЯЩИ
На 23 декември (неделя): Валансиен – Евиан, Тулуза – Сошо, Олимпик (Марсилия) – Сент Етиен

КЛАСИРАНЕ: 1.ПСЖ 38, 2.Олимпик (Лион) 38, 3.Олимпик (Марсилия) 35, 4.Рен 32, 5.Лориен 31 и др.