Олимпик (Лион) излезе на първо място във френската Лига 1 заради по-добра голова разлика, след като обърна Рен за победата с 2:1. Шампионът Бордо допусна домакинска загуба с 1:2 от Нанси и се срина на трето място. Въпреки това “жирондинците” имат два мача по-малко.

Олимпик (Лион) и Бордо ще се изправят един срещу друг през седмицата в четвъртфинален реванш от Шампионската лига. В този мач шампионите няма да може за разчитат на бразилския си халф Фернандо, който счупи скула на мача с Нанси.

Монпелие направи 0:0 у дома с Монако, като в герой за гостите се оказа вратарят Стефан Руфиер, който направи невероятни спасявания. Новаците в Лига 1 са втори, с равен брой точки с Олимпик (Лион), но с по-лоша голова разлика.

Четвъртият Оксер, който е с 56 точки, колкото и Бордо, може да излезе на първо място в класирането, ако тази вечер спечели домакинския си мач с ПСЖ./БЛИЦ

Оксер – ПСЖ

КЛАСИРАНЕ: 1.ОЛИМПИК (ЛИОН) 57, 2.Монпелие 57, 3.Бордо 56, 4.Оксер 56, 5.Лил 54 и др.