Олимпик (Лион) се изкачи на четвърто място в класирането на френската Лига 1 след победа с 2:0 над Гренобъл в мач от 30 кръг.

Поражението с 1:2 от Олимпик (Марсилия) през миналата седмица сериозно удари претенциите на тима от Лион за шампионската титла. Сега четвърфиналиста в Шампионската лига вече изостава само на две точки от Бордо, но шампионът има два мача по-малко.

Олимпик (Лион) стигна до успеха над Гренобъл след попадения през второто полувреме на Мишел Бастос и резервата Сезар Делгадо. Това бе първата победа на тима през март и дойде дни преди мача с Бордо в Шампионската лига във вторник.

Двубоят с Гренобъл трябваше да се играе по програма в петък, но бе преместен за събота след оплакване от “жирондинците”. От Бордо обявиха, че Олимпик ще има един ден повече почивка преди двубоя между двата тима.

По-късно днес френските шампиони се изправят срещу Олимпик (Марсилия) на финала на купата на Лигата на Франция. Срещите от 30 кръг на Лига 1 ще се проведат в неделя и понеделник./БЛИЦ