Олимпик (Марсилия) спечели с 2:0 домакинството си на Рен от 14-ия кръг на френската Лига 1.

Домакините получиха дузпа още в осмата минута и Пиер-Емерик Обамеянг вкара четвъртия си гол в последните дни след хеттрика за 4:3 срещу Аякс.

След час игра гостите останаха с човек по-малко, след като Кристофът Уу получи директен червен картон за грубо нарушение.

Четири минути по-късно Марсилия удвои преднината си. Унахи направи индивидуален пробив, след което матира Стив Манданда с удар под напречната греда (2:0).

В 68-ата минута и Илиман Ндиайе от Олимпим Марсилия бе изгонен.

Домакините вкараха още един гол в 78-ата минута, дело на Амин Ари, но попадението бе отменено след намеса на ВАР.

С победата Олимпик Марсилия събра 17 точки и заема деветото място, докато Рен е 12-и с 15 точки.